biuro podróży last minute wycieczki
biuro podróży
szybki kontakt biuro podróży Greland Tour

Biuro Podróży
GRELAND TOUR - Szczecin

SALON SPRZEDAŻY:
Aleja Wojska Polskiego 14
70-471 Szczecin

tel.     (91) 434-51-35
tel. kom 881 345 135

tel/fax (91) 434-51-35
biuro@grelandtour.com.pl

Biuro Podróży
GRELAND TOUR - Słupsk

ul. Tuwima 12
(obok drogerii Rossmann)
76-200 Słupsk

tel. (59) 840-19-99
fax (59) 840-19-99
slupsk@grelandtour.com.pl

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji – niezbędne, aby w każdej awaryjnej sytuacji odzyskać pieniądze zapłacone za swój wymarzony urlop. Jakie są możliwości jego uzyskania w Szczecinie?


Planujesz swoją podróż a czy wiesz ile może kosztować rezygnacja z wyjazdu?

Planujesz wyjazd, zdecydowałeś już czy jedziesz za pośrednictwem biura podróży czy indywidualnie, sprawdziłeś czy masz wystarczające środki na zaplanowany wyjazd i poniosłeś niezbędne Twoim zdaniem wydatki  – np. jeśli jedziesz indywidualnie, zapłaciłeś za noclegi, bilety za przejazd lub przelot, ubezpieczenie na czas pobytu na wczasach, czy też przy wyjeździe grupowym za pośrednictwem biura podróży zapłaciłeś kwotę określoną w umowie. Na pewno wszystko przewidziałeś? Najistotniejsze może się okazać ubezpieczenie kosztów rezygnacji, o którego istnieniu do tej pory mogłeś nawet nie wiedzieć. Przykładem jest wielu naszych klientów, mieszkańców Szczecina, którzy zakupując w naszym biurze podróży oferty, pierwszy raz stykają się z tego typu ubezpieczeniem.

Przypadki losowe dotykają każdego z nas – musisz o tym pamiętać!

Zawsze istnieje ryzyko, że jeszcze przed wyjazdem może się zdarzyć coś, co pokrzyżuje Twoje plany. Może to być nagła choroba, nieszczęśliwy wypadek, czy inne zdarzenie losowe Twoje lub wśród Twoich najbliższych, które uniemożliwią całkowicie zaplanowaną podróż, lub wyjazd w pierwotnym terminie. Najlepszym przykładem może być Pan Mirek ze Szczecina, który na tydzień przed wyjazdem poważnie zachorował. Początkowo wydawało się, że to zwykłe przeziębienie, jednak po kilku dniach przerodziło się w poważną grypę i tygodniowy pobyt w szpitalu, akurat w momencie, gdy miał zaplanowany wymarzony wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Na szczęście Pan Mirek ubezpieczył się na taki wypadek – odzyskał 100% wpłaconych pieniędzy za wycieczkę i kilka tygodni po tym jak wyzdrowiał udał się w swoją wymarzoną podróż – płacąc za nią jeszcze niższą cenę niż pierwotnie, gdyż trafił na bardzo dobrą ofertę last minute :-) Jest to doskonały przykład pokazujący, że takie zdarzenie przy dużych kosztach poniesionych podczas organizacji podróży może spowodować wysokie straty finansowe. Nie zawsze można będzie odzyskać pieniądze z dokonanych przedpłat za bilety, miejsca w hotelu, czy też zwrot kwoty wpłaconej w biurze podróży, a nawet jeśli będzie to możliwe, kontrahent od wpłaconych kwot naliczy odpowiednie kary, które mogą wynieść 90% a czasem (w uzasadnionych przypadkach) nawet 100% wpłaconych przez Ciebie pieniędzy! Istnieje jednak bardzo proste rozwiązanie tego problemu, którym jest zakupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

 

Czym jest w takim razie ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

W przypadku wyjazdu grupowego pracownicy biur podróży mają obowiązek poinformowania klienta o możliwości wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, lecz w przypadku wyjazdu indywidualnego musisz pamiętać o nim sam. Skoro już zaplanowałeś wydanie jakiejś, zwykle niemałej kwoty, na wymarzone wczasy (a być może podróż swojego życia), nie oszczędzaj kilku procent tej kwoty (zazwyczaj od 3% do 6% w zależności od wariantu ubezpieczenia) nie zawierając ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Odpowiednią polisę można zakupić jednocześnie z podpisaniem umowy z biurem podróży, lub indywidualnie w wybranej firmie ubezpieczeniowej prowadzącej ten rodzaj usług. Jeśli już zdecydowałeś się na wydatki związane z wyjazdem, nie próbuj oszczędzać nierozważnie na ubezpieczeniu kosztów rezygnacji – wówczas na pewno zarówno przed wyjazdem i po powrocie będziesz miał świadomość, że zrobiłeś wszystko by wyjazd był udany i nie musiał martwić się tym, co może się stać w przypadku tak często występujących przypadków losowych.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji możesz zakupić w wielu placówkach na terenie Szczecina. Jednym z takich miejsc jest nasze biuro podróży. Zapraszamy na naszą stronę www.grelandtour.com.pl  lub zadzwoń 881 345 135. Zapraszamy!

Agencja Kreatywna Ozon strony internetowe www kreacja identyfikacja wizualna logotypy logo lublin warszawa kraków wroclaw poznan