Dubrownik, Chorwacja

Dubrownik – to miejsce znane w całym świecie i nie bez przyczyny nazywane perłą Adriatyku. Miasto otoczone murami obronnymi z przepiękną starówką i zabytkami przyciąga turystów z całego świata. Pełno tutaj romantycznych knajp, restauracji i barów, po zmroku zaś miasto nabiera szczególnego charakteru i tętni życiem aż do rana.

Nasz obiekt hotelarski  w Dubrowniku (dojazd własny, dojazd autokarem):

Hotel Adriatic **

Wycieczki fakultatywne

Dubrownik (ok. 40 euro)
Sławna Perła Adriatyku”, inaczej zwana “miastem białych marmurów”, jest jednym z najpiękniejszych miast w Chorwacji, przez wieki był miastem – republiką. To jedna z najlepiej zachowanych twierdz kupieckich średniowiecza. Dubrownik do dnia dzisiejszego jest skansenem architektury, który został wpisany na listę zabytków UNESCO. Split + Omiś (ok. 30 euro)

Medjugorje + wodospady Kravica (ok.35 euro)
Dwa unikalne miejsca Bośni i Hercegowiny. Medjugorje to jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach, podczas gdy wodospady Kravica to jedne z najbardziej uroczych wodospadów tamtego regionu. W programie wejście na Górę Objawień, wizyta w sanktuarium w Medjugorju, w miarę możliwości Msza Św. (w j. polskim). Przejazd i pobyt nad pięknym wodospadem Kravica (możliwość kąpieli) oraz zakupu obiadu – bałkański grill:(cevapcici, kotlet lub karczek).

Korcula (ok.25 euro)
Rejs statkiem podczas którego podaje się pyszny obiad rybny z sałatą, chlebem i sokiem. Wyspa Korcula to wyspa podróżnika Marco Polo. Przyciąga ona wszystkich, których interesuje przyroda, piękne plaże i niesamowite widoki. W programie zwiedzanie starego miasta Korcula , zwanego kiedyś “murowanym miastem”, domu Marko Polo (wstęp do muzeum ok.3 euro/os.), Katedry św. Marka.

Rafting (ok 30 Euro)
Dla lubiących aktywny wypoczynek: przeprawa pontonem wzdłuż rzeki Cetina. Niezapomniana przygoda na jednej z najpiękniejszych rzek Chorwacji. Uczestnicy mają kaski i kapoki, buty do wody, wykonują polecenia skipera, co zapewnia bezpieczeństwo. Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko obycia się z wodą (kąpiel w słodkiej czystej wodzie)

Mostar, Pocztejl (ok 40 Euro)
Mostar – główne miasto i perełka Hercegoviny, niezwykle bogata historia i architektura turecka, najpiękniejsze miejsce położone w dolinie Neretwy. Nazywany inaczej miastem mostów, minaretów oraz cmentarzy jest miastem kulturowo podzielonym. Gdyż chrześcijańska część miasta jest odzielona od części muzułmańskiej w sposób bardzo obrazwy – “Starym Mostem”. Pocztejl natomiast to muzułmańskie miasteczko z pięknym meczetem (wstęp dodatkowo płatny 5 EUR/os), bazarem muzułmańskim oraz pięknym widokiem na cząstkę Bośni i Hercegowiny.

UWAGA: Ceny wycieczek fakultatywnych są podane w przybliżeniu, a ich realizacja może być uzależniona od liczby chętnych. 

MASZ PYTANIA? CHCESZ DOKONAĆ REZERWACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!