NIECHORZE – TRZĘSACZ – KAMIEŃ POMORSKI

Program zwiedzania:
08.00- zbiórka uczestników w Szczecinie i wyjazd do Trzęsacza.
10.00 -11.00 – przyjazd do Trzęsacza i początek zwiedzania
11.00 -11.40 – zwiedzanie Muzeum Historii Trzęsacza na 15 POŁUDNIKU
11.40-12.00 – przejazd do Niechorza
12.00-12.30- zwiedzanie Latarni Morskiej w Niechorzu
12.30-13.00 – spacer po plaży
13.00-14.00 – przerwa na obiad
14.00-14.30 – przejazd do Kamienia Pomorskiego
14.30-16.00 – zwiedzanie Kamienia Pomorskiego
16.00-17.00 – czas wolny
17.00- wyjazd w drogę powrotną
18.30- przyjazd do Szczecina. Zakończenie imprezy.

Zbiórka uczestników imprezy w Szczecinie o godz. 08.00 i wyjazd do Trzęsacza. Przyjazd do Trzęsacza około godziny 10.00. Zwiedzanie ściany południowej ruin kościoła z XV w., Zespół Pałacowy z XIX w z zabudową folwarczną, stary park z cennym drzewostanem. Następnym punktem zwiedzania będzie Muzeum Historii Trzęsacza na 15 POŁUDNIKU: we współpracy z najlepszymi europejskimi specjalistami, w odnowionych wnętrzach, przygotowana została nowoczesna, multimedialna ekspozycja, która zachwyci nawet najbardziej wymagających gości. Zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, muzeum proponuje niezwykłą podróż w czasie, możliwą dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Multimedialne bodźce idealnie współgrają, oddziałując na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się z żywą nauką. Za pomocą nowoczesnych technologii opowiedzą Państwu historię Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemniczą legendę Zielenicy, a także pokażą , jak na przestrzeni wieków toczyła się walka człowieka z żywiołem (czas zwiedzania ok 40 minut.) Czas wolny.

Następnie przejazd do Niechorza. Zwiedzamy Latarnię Morską w Niechorzu. Latarnia morska w Niechorzu, położona jest na wysokim klifie. Obiekt powstał w 1866 roku, a do jego budowy wykorzystano licowaną cegłę. W dolnej partii podstawa przyjmuje formę prostokąta, z kolei powyżej przybudówek ma kształt ośmiokąta. Wieża na narożnikach posiada wysunięte lizeny, a płaszczyzny pomiędzy nimi zostały wyłożone jasnożółtą cegłą. Na wysokości 37 metrów usytuowano taras widokowy. Zwieńczeniem latarni jest laterna przykryta kopulastym dachem. Początkowo, źródłem światła latarni był olej rzepakowy, którego zużywano do 1500 kilogramów rocznie. Spacer po plaży. Przerwa na obiad.

Przejazd do Kamienia Pomorskiego. Zwiedzamy Katedrę św. Jana Chrzciciela – jedną z największych gotyckich budowli sakralnych Pomorza Zachodniego. W XIV wieku dobudowano do niej jedyny przykatedralny wirydarz w Polsce. Dawniej odprawiano w nim nabożeństwa, medytowano, odbywały się tu też procesje i publiczne pokuty. Wiele osób uważa ten zakątek zabudowań katedralnych za ich najpiękniejsze miejsce. Rośnie tu półwiekowa tuja, stuletni ostrokrzew i dąb, który ma 350 lat. Na środku wirydarza stoi chrzcielnica – studzienka z XII wieku. Wielkim skarbem katedry są również jej organy. Ten wspaniały instrument ma 13 m szerokości, 9 m wysokości i 3300 piszczałek. Znawcy uważają go za najwspanialej brzmiące barokowe organy w Polsce.

Spacer po Starym Rynku. Czas wolny. Około godziny 17.00-18.00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina ok. godziny 18.30. Zakończenie imprezy.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem po całej trasie;
– usługi przewodnika/pilota;
– ubezpieczenie NNW;
– realizację programu zwiedzania

Cena nie obejmuje:
– wyżywienia;
– kosztów realizacji programu (bilety wstępu, opłaty wejściowe, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne). Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 18 PLN/os. – koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek;
– wydatków osobistych


CENA:
od 100 PLN/osoba

 

Zapisz się