Omis, Chorwacja

Przepięknie położony u ujścia rzeki Cetiny OMIŠ –  to starożytne urokliwe miasto, dawna siedziba piratów, otoczona fortyfikacjami przywodzi na myśl dawne dzieje i przypomina scenografię filmową. Dziś turystów przyciągają także liczne plaże i zatoczki, śródziemnomorska roślinność, mnogość tawern, barów i rozrywek a także fantastyczne widoki z kanionem rzeki Cetiny w tle, która tutaj łączy się z morzem. Do tego masyw górski Mosor, otulający Omiš od wschodu i północy oraz wiekowe gaje oliwne spoglądające w stronę pobliskich wysp – to wszystko składa się na niesamowity urok tego zakątka Dalmacji.
Miasteczko to to także świetne miejsce wypadowe: ok. 28 km od Splitu, ok. 36 km od miejscowości Makarska, ok. 47 km od Trogiru, ok. 70 km od Parku Przyrody Biokovo.

Nasz obiekt hotelarski  w OMIŠ (dojazd własny, dojazd autokarem):

Hotel Brzet ***

Wycieczki fakultatywne

Dubrownik (ok. 40 euro)
Sławna Perła Adriatyku”, inaczej zwana “miastem białych marmurów”, jest jednym z najpiękniejszych miast w Chorwacji, przez wieki był miastem – republiką. To jedna z najlepiej zachowanych twierdz kupieckich średniowiecza. Dubrownik do dnia dzisiejszego jest skansenem architektury, który został wpisany na listę zabytków UNESCO. Split + Omiś (ok. 30 euro)

Medjugorje + wodospady Kravica (ok.35 euro)
Dwa unikalne miejsca Bośni i Hercegowiny. Medjugorje to jedno z największych centrów pielgrzymkowych na Bałkanach, podczas gdy wodospady Kravica to jedne z najbardziej uroczych wodospadów tamtego regionu. W programie wejście na Górę Objawień, wizyta w sanktuarium w Medjugorju, w miarę możliwości Msza Św. (w j. polskim). Przejazd i pobyt nad pięknym wodospadem Kravica (możliwość kąpieli) oraz zakupu obiadu – bałkański grill:(cevapcici, kotlet lub karczek).

Korcula (ok.25 euro)
Rejs statkiem podczas którego podaje się pyszny obiad rybny z sałatą, chlebem i sokiem. Wyspa Korcula to wyspa podróżnika Marco Polo. Przyciąga ona wszystkich, których interesuje przyroda, piękne plaże i niesamowite widoki. W programie zwiedzanie starego miasta Korcula , zwanego kiedyś “murowanym miastem”, domu Marko Polo (wstęp do muzeum ok.3 euro/os.), Katedry św. Marka.

Rafting (ok 30 Euro)
Dla lubiących aktywny wypoczynek: przeprawa pontonem wzdłuż rzeki Cetina. Niezapomniana przygoda na jednej z najpiękniejszych rzek Chorwacji. Uczestnicy mają kaski i kapoki, buty do wody, wykonują polecenia skipera, co zapewnia bezpieczeństwo. Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności, tylko obycia się z wodą (kąpiel w słodkiej czystej wodzie)

Mostar, Pocztejl (ok 40 Euro)
Mostar – główne miasto i perełka Hercegoviny, niezwykle bogata historia i architektura turecka, najpiękniejsze miejsce położone w dolinie Neretwy. Nazywany inaczej miastem mostów, minaretów oraz cmentarzy jest miastem kulturowo podzielonym. Gdyż chrześcijańska część miasta jest odzielona od części muzułmańskiej w sposób bardzo obrazwy – “Starym Mostem”. Pocztejl natomiast to muzułmańskie miasteczko z pięknym meczetem (wstęp dodatkowo płatny 5 EUR/os), bazarem muzułmańskim oraz pięknym widokiem na cząstkę Bośni i Hercegowiny.

UWAGA: Ceny wycieczek fakultatywnych są podane w przybliżeniu, a ich realizacja może być uzależniona od liczby chętnych. 

MASZ PYTANIA? CHCESZ DOKONAĆ REZERWACJI? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!