Przejazd / Przelot w Alpy

 

Transport w Alpy

Proponujemy Państwu przejazdy komfortowymi autokarami na trasach z Polski w Alpy. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe rozkłady jazdy wraz z proponowanymi trasami oraz ważne informacje transportowe, z którymi należy się zapoznać.

Przy zakupie naszych ofert ZIMA 2019/2020 dajemy zniżkę 100 PLN na zakup przejazdu autokarem.

Zarezerwuj przez formularz kontaktowy telefonicznie (881 345 135, 91 434 51 35) lub mailowo: biuro@grelandtour.com.pl

TRASA PÓŁNOCNA PRZEZ NIEMCY – AUSTRIĘ

Wyjazdy w piątki, powroty w niedziele
MIASTO MIEJSCE WYJAZDU GODZ MIASTO MIEJSCE WYJAZDU GODZ
Szczecin Parking turystyczny przy ulicy Sambora 23:30 Koszalin Parking na przeciwko dworca PKP 20:30
Gdańsk Dworzec główny PKP 15:30 Poznań Dworzec Letni, ul. Dworcowa 21:30
Słupsk Plac Zwycięstwa (przed ratuszem) 18:30  
CENA: 550 PLN/os. w 2 strony
TRASA MIASTO DOCELOWE TRASA MIASTO DOCELOWE
1 Bormio- Livigno Bormio, Livigno, Isoalccia, Aprica*, Ponte di Legno*, Tonale*, St. Moritz* 5 Val di Fiemme ** Castelo di Fiemme*, Cavalese, Pampeago,

Predazzo, Tesero, Ziano di Fiemme

2 Val di Sole Male, Monclassico, Dimaro, Folgarida Marilleva, Mezzana, Pellizzano, Vermiglio* Passo Tonale*, Ponte di Legno*, Pejo* 6 Val di Fassa** Alba di Canazei, Campitello, Canazei,

Mezzin di Fassa, Pozza di Fassa, Vigo di Fassa.

3 Madonna di Campiglio – Pinzolo Giustino, Pinzolo, Carisolo, Madonna di Campiglio 7 Kronplatz** Bruneck, Campo Tures, Olang, Rasun

(Anterselve), St. Lorenzen, Terenten, Uttenheim

4 Paganella Fai della Paganella, Andalo, Molveno 8

9

Valle Aurina/ Ahrntal**

Aosta **

Campo Tures, Luttach, Sand in Tanfers, St. Johann/St.Jabob, Uttenheim

Brusson, Aosta, St.Vincent, Chattilon

* miejscowości na zapytanie** możliwa zamiana na trasę południową

 

TRASA POŁUDNIOWA PRZEZ CZECHY – AUSTRIĘ

Wyjazdy w piątki, powroty w niedziele
MIASTO MIEJSCE WYJAZDU GODZ CENA MIASTO MIEJSCE WYJAZDU GODZ CENA
Bielsko Biała Zatoczka WPK (Dolna płyta PKS) 21:40 450 PLN Piotrków ul. POW (między PKP a PKS) 17:00 450 PLN
Cieszyn Stacja ARAL ul. Graniczna 22:00 450 PLN Radom MC Donald koło Statoil, Czarnieckiego 73 14:00 450 PLN
Czechowice stacja LUKOIL 21:15 450 PLN Warszawa Dworzec Zachodni stanowisko 10 12:00 450 PLN
Częstochowa Mc Donald ul. Drogowców 1 18:15 450 PLN Wrocław Parking pod wzgórzem Andersa 16:00 450 PLN
Gliwice Dworzec PKS ul. Pionierów 8 19:30 450 PLN Poznań Hotel „Ikar” ul. Solna 12:00 550 PLN
Katowice Mickiewicza 23-27, parking strzeżony 20:30 450 PLN
Kielce Parking przed dworcem PKP 16:30 450 PLN Lublin ul. Prusa 8, parking przed motelem PZM 12:30 520 PLN
Kraków Przy stadionie Wisły, Reymonta 22 19:00 450 PLN Rzeszów Mc Donald Al. Powst. Warszawy 20 15:30 500 PLN
Łódź Parking Łódź Kaliska (od Poczty) 16:00 450 PLN Tarnów Parking przed hotelem Tarnovia
17:00 480 PLN
Opole „Biedronka” ul. Dubois 18:00 450 PLN
TRASA MIASTA DOCELOWE TRASA MIASTA DOCELOWE
A Val di Sole Tonale, Pejo, Cogolo di Pejo, Marilleva 900, Pelizzano, Male, Dimaro, Mezzana J Val Gardena Chiusa, Villandro, Brixen
B Val di Fiemme Cavalese, Predazzo, Bellamonte K Vialattea Sestriere, Sauze d’Oulx
C Val di Fassa Moena, Vigo di Fassa, Campitello di Fassa, Canazei L Montecampione Montecampione 1200
D Marmolada Alleghe, Roca di Cadore, Malga Ciapela M Civetta Caprile, Selva di Cadore
E Kronplatz: Olang, Brunico N Bardonecchia Bardonecchia
F Alta Pusteria Dobiaco, San Candido O Passo Ressia Passo Ressia
G Cortina d’Ampezzo Cortina d’Ampezzo, San Vito di Cadore, Borca di Cadore, Calalzo di Cadore P Val Senales Val Senales
H Alta Valtellina Livigno, Isolacia, Bormio R Kaprun, Zell am See (Austria)
Pitztal, Hintertux (Austria)
I Dolina Aosty Aosta, Saint Vincent, Chatillon S Les deux Alpes (Francja) Les deux Alpes, Biancon, Serre Chevalier (Francja)
Uwaga: do linii I, K, N, S dodatkowa dopłata 100 PLN/os., do linii H dodatkowa dopłata 50 PLN/os.

 

Ważne informacje dotyczące transportu

DOJAZD AUTOKAREM W ALPY I DOLOMITY

Dojazdy autokarowe organizowane są z miejscowości podanych w tabelach. Dojazdy z Trójmiasta odbywają się drogą na Szczecin lub Poznań. Prosimy o potwierdzenie miejsca wsiadania najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem. Wyjazdy z poszczególnych miast realizowane są dla min. 8 osób bez dodatkowych opłat. W razie braku minimalnej liczby osób, proponujemy wyjazd z najbliższego miasta, z którego jest realizowany transport oraz zwrot kosztów przejazdu PKP (2 klasa, pociąg pośpieszny). Ze względu na różny przebieg tras uwarunkowany wielkością sprzedaży z danej miejscowości i/lub do danego miejsca, środek transportu na niektórych odcinkach może ulec zmianie (np. zamiast autokaru może być mikrobus, samochód osobowy, taksówka) i być bez opieki pilota oraz wiązać się z koniecznością przesiadki. Istnieje również możliwość łączenia osób z kilku wyjazdów w jednym autokarze, gdzie także będzie przesiadka do autokaru docelowego. W przypadku łączenia wyjazdów do kilku regionów, możliwa jest dodatkowa przesiadka za granicą. O każdym przypadku klient jest informowany w komunikacie wyjazdowym na około tydzień przed wyjazdem. Miejsca w autokarze nie są rezerwowane, z reguły przydzielamy je wg kolejności zapisów, staramy się jednak, żeby osoby wsiadające w jednej miejscowości miały miejsca obok siebie. Ponadto osoby które mają jakieś przeciwwskazania, jak np. chorobę lokomocyjną prosimy o zgłoszenie tego faktu wcześniej w biurze, a w miarę możliwości postaramy się prośbę spełnić.

Należy pamiętać, że daty podane dla imprez autokarowych (wyjazdy w piątki, powroty w niedzielę) nie pokrywają się z własnym dojazdem i zaczynają się dzień wcześniej i kończą dzień później w stosunku do dat dojazdu własnego (sobota-sobota), chyba, że jest inaczej określone.

W autokarze obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu/narkotyków. Organizator ma prawo odmówić przewozu osób będących pod wpływem alkoholu/narkotyków i/lub narażających w sposób widoczny innych podróżnych na nieprzyjemności podczas podróży.

Postoje w trakcie podróży autokarem organizowane są zgodnie z międzynarodowymi przepisami, określającymi czas pracy kierowców. Najczęściej przerwy są co około 4 godziny, po zabraniu wszystkich uczestników na terenie Polski. Postoje z reguły realizowane są w miejscach, które umożliwiają skorzystanie z toalety i zjedzenie ciepłego posiłku. Za rzeczy pozostawione w autokarze organizator nie ponosi odpowiedzialności, a ewentualny odbiór rzeczy znalezionych po imprezie odbywa się na koszt klienta.

Uwaga! Dla uczestników imprez autokarowych (np. wczasy w hotelu z dojazdem i opieką pilota) zapewniamy transfery pod stoki. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w miejscach gdzie dostępne jest dobre połączenie skibusowe, nie zawsze będzie możliwość korzystania z transferów autokarem. Klientom, którzy wykupią tylko przejazd autokarem nie gwarantujemy dojazdu pod adres, na miejscu poruszają się oni we własnym zakresie. Powrót następuje z miejsca wysiadania w danej miejscowości zgodnie z ustaleniami z pilotem lub kierowcą autokaru.

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo podróżnych oraz spełnienie norm obciążenia na oś autokaru wprowadza się następujące ograniczenia: 1 szt bagażu podstawowego do 15 kg (zalecamy miękkie torby, plecaki bez stelaża), 1 para nart lub 1 snowboard, 1 para butów narciarskich oraz bagaż podręczny do 5 kg na 1 osobę. Kierowcy mogą odmówić zapakowania nadmiernego i niestandardowego bagażu (np. dużych waliz lotniczych, zgrzewek z napojami itp.).

SAMOLOTEM W ALPY I DOLOMITY

Zarezerwowali Państwo zakwaterowanie we własnym zakresie? Z nami dostaną się Państwo w Alpy samolotem z Warszawy (Okęcie) Katowic (Pyrzowice), a latamy do Bergamo (Mediolan), Turynu i Werony.
Lotnicza linia Polska-Alpy to sezonowa linia lotnicza, samolot zabierze Państwa do Bergamo skąd nasze autokary zawiozą Państwa do najpopularniejszych dolin narciarskich, a po tygodniu przywiozą na lotnisko.

Odprawa:

  • rozpoczęcie odprawy odbywa się na 2 h przed planowanym wylotem
  • koniec odprawy na 45 minut przed planowanym wylotem
  • brak stawienia się w odpowiednim czasie na odprawie jednoznaczne jest z rezygnacją z lotu bez prawa do ubiegania się o zwrot kosztów niewykorzystanego biletu lotniczego i transferu

Każdemu pasażerowi przysługuje:

  • bagaż podręczny do 10 kg – 1 sztuka o maksymalnych wymiarach 55 x 20 x 40 cm (jest to bagaż zabierany na pokład samolotu)
  • bagaż główny (rejestrowany) do 20 kg – 1 sztuka,
  • 1 para nart z kijkami lub snowboard w pokrowcu (waga butów narciarskich wliczana jest w limit bagażu głównego)

Buty narciarskie/snowboardowe muszą się mieścić w bagażu rejestrowanym, nie mogą stanowić osobnego bagażu. Przekroczenie limitów dotyczących bagażu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat według taryfy przewoźnika.
Transfer: Przelot i transfer do/z hotelu odbywają się najczęściej bez pilota. Na lotnisku oczekuje na Klientów kierowca realizujący transfer. Dysponuje on listą pasażerów i prowadzi do odpowiedniego środka transportu (autokar, bus, taksówka). Transfery do/z hoteli organizowane są tak, aby zapewnić najkorzystniejszą cenę. Może zdarzyć się zatem, że trasa przejazdu nie jest optymalna z punktu widzenia czasu przejazdu, a planowana jest tak, aby w miarę możliwości obsłużyć jednocześnie wszystkich Klientów z hoteli znajdujących się w ośrodkach położonych blisko siebie. Godziny wyjazdów z hotelu ustalane są dla każdego terminu osobno, w zależności od konkretnej sytuacji logistycznej.

Orientacyjna odległość z lotniska w Bergamo do poszczególnych ośrodków wynosi: Livigno (180 km), Val di Fiemme (240 km); Val di Fassa (270 km); Cortina d’Ampezzo (370 km); Kronplatz (306 km); Val di Sole (150 km); Pinzolo (170 km); Tonale (130 km); Paganella (180 km); Cervinia (230 km, autostrada); Via Lattea (280 km, autostrada). Orientacyjna odległość z lotniska w Barcelonie do Andorry wynosi 200 km.

Osoby wybierające imprezę w opcji samolotowej korzystają ze wszystkich świadczeń przysługujących uczestnikom imprezy poza transferami autokarowymi (dotyczy dojazdów do stoków).

Lotnicza Linia A: Val di Sole (loty z Katowic i Warszawy do Bergamo)
Przelot + transfer do miejscowości: Tonale, Pejo, Cogolo di Pejo, Marilleva 900, Pelizzano, Male, Dimaro, Mezzana
– Cena 1340 zł / osobę z Warszawy
– Cena 1180 zł / osobę z Katowic
Lotnicza Linia B: Val di Fiemme (loty z Katowic i Warszawy do Bergamo)
Przelot + transfer do miejscowości: Cavalese, Predazzo, Bellamonte
– Cena 1360 zł / osobę z Warszawy
– Cena 1180 zł / osobę z Katowic
Lotnicza Linia C: Val di Fassa (loty z Katowic i Warszawy do Bergamo)
Przelot + transfer do miejscowości: Moena, Vigo di Fassa, Campitello di Fassa, Canazei
– Cena 1360 zł / osobę z Warszawy
– Cena 1180 zł / osobę z Katowic
Lotnicza Linia H: Alta Valtellina (loty z Katowic i Warszawy do Bergamo)
Przelot + transfer do miejscowości: Livigno, Isolacia, Bormio
– Cena 1360 zł / osobę z Warszawy
Cena 1140 zł / osobę z Katowic
Lotnicza Linia K: Vialattea (loty z Katowic do Bergamo i z Warszawy do Turynu)
Przelot + transfer do miejscowości: Sestriere, Sauze d’Oulx
– Cena 1340 zł / osobę z Warszawy
– Cena 1180 zł / osobę z Katowic

Zarezerwuj przez formularz kontaktowy telefonicznie (881 345 135, 91 434 51 35) lub mailowo: biuro@grelandtour.com.pl

DOJAZD WŁASNY

Każdy uczestnik wykupujący kompletną imprezę (np. wczasy w hotelu z dojazdem i opieką pilota) może zrezygnować z dojazdu autokarem i dojechać własnym transportem. Wtedy od ceny wyjazdu odejmujemy 250 zł. Należy pamiętać, że daty podane dla imprez autokarowych (wyjazdy w piątki, powroty w niedzielę) nie pokrywają się z własnym dojazdem i zaczynają się dzień wcześniej i kończą dzień później w stosunku do dat dojazdu własnego (sobota-sobota), chyba, że jest inaczej określone. Informacje odnośnie zakwaterowania klient otrzyma na voucherze hotelowym lub na umowie zgłoszeniu. Osoby wybierające imprezę w opcji dojazdu własnego korzystają ze wszystkich świadczeń przysługujących uczestnikom imprezy poza transferami autokarowymi (dotyczy dojazdów do stoków).

Klienci indywidualni, którzy wykupią tylko zakwaterowanie w hotelu z dojazdem własnym powinni posiadać stosowne ubezpieczenie od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków na czas pobytu za granicą. Klienci Ci mogą również skorzystać z wykupionego oddzielnie przejazdu autokarowego zgodnie z przedstawioną powyżej ofertą.

KOMUNIKATY WYJAZDOWE

Końcowe informacje odnośnie wyjazdu (godziny i dokładne miejsca zbiórek, telefon do pilota i do rezydenta, adres hotelu) dla osób z dojazdem własnym i autokarem dostępne będą na około tydzień przed rozpoczęciem imprezy bezpośrednio w biurze, telefonicznie oraz na naszej stronie internetowej. W tym samym terminie dla osób wybierających opcję samolotową będziemy wysyłać e-mailem voucher na lot. Z tego też względu prosimy o podawanie na umowie aktualnych adresów e-mailowych.

 

Zarezerwuj przez formularz kontaktowy telefonicznie (881 345 135, 91 434 51 35) lub mailowo: biuro@grelandtour.com.pl