Wspaniała Turcja

Wspaniała Turcja – 8 dni niezapomnianych wrażeń
Wyjazdy gwarantowane dla klientów indywidualnych oraz grup

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i niezwykłego, nie szukaj dalej. Najlepsza trasa w Turcji, w tym Stambuł, Kusadasi, Efez, Pamukkale i Kapadocja. To wspaniała wycieczka dla Ciebie ze wszystkimi atrakcjami. Nie ma długich podróży autobusem, tylko loty krajowe zapewniają komfort i przejazd do miejsca docelowego.

Dzień 1 – Stambuł – Dzień przyjazdu
Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Stambule
spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu.
Stambuł był stolicą Bizancjum i imperiów rzymskich oraz państwa osmańskiego. To najbardziej fascynujące miasto, które w rzeczywistości przecina dwa kontynenty, Europę i Azję. To miasto połączenia muzeów, bazarów, minaretów, meczetów, kościołów, pałaców i restauracji, które zaspokoją każdy gust, zwyczaje i piętnaście milionów ludzi. Nocleg w Stambule.

Dzień 2 – Wycieczka po Stambule
(Śniadanie i obiad w cenie)
Po śniadaniu wycieczka po Stambule. Naszą pierwszą wizytą będzie HIPPODROM
E. z trzema pomnikami; Obelisk Teodozjusza, Kolumna Wężowa z brązu i Kolumna Konstantyna. Starożytny hipodrom był sceną wyścigów rydwanów. Następnie odwiedzimy IMPERIALNY MECZET SULTANAHMET. Naprzeciwko Wielkiego Meczetu Hagia Sophia, został zbudowany w XVI wieku przez architekta Mehmeta znany jako NIEBIESKI MECZET ze względu na wspaniałą dekorację wnętrz z niebieskich płytek Iznik. Naszą kolejną wizytą będzie WIELKI MECZET HAGIA SOPHIA. Wielki Meczet Hagia Sophia, wcześniej znany jako Kościół Mądrości Bożej, jest wyjątkowy w swoim rodzaju! Wielki Meczet Hagia Sophia jest największym zachowanym przykładem architektury bizantyjskiej. Przez 1000 lat był to największy kościół na świecie, ozdobiony oszałamiającymi złotymi mozaikami z VI wieku. Dziś jest meczetem. Przerwa obiadowa o 13:00. Po obiedzie wizyta w outlecie ASIL EFENDI, w którym panuje wyjątkowa atmosfera z rozsądnymi cenami na zakupy. Tutaj znajdziesz; Egzotyczne Przyprawy i Zioła, Turecką Baklavę, Tureckie Przysmaki, Turecką Kawę, Orzechy i Owoce, Drobne Pamiątki, takie jak Ceramiczne rękodzieła, amulety złych oczu, naturalna oliwa z oliwek, mydła i wiele innych towarów w sklepach z pamiątkami i butikach. Po wycieczce powrót do hotelu.
OPCJONALNY REJS Z KOLACJĄ PO BOSFOR
ZE: Dziś wieczorem Między 19:30 a 23:30 mamy opcjonalny program rozrywkowy rejs z kolacją po Bosforze, cieśninie z mostami łączącymi Europę z Azją. Spędzisz niezapomnianą noc nad Bosforem z kolacją, nielimitowanymi lokalnymi napojami alkoholowymi oraz bezalkoholowymi, pokazem tańca brzucha, pokazem tureckiego folkloru, występem DJ-a i wspaniałą rozrywką z tańcami. Około północy 00:00, przejazd do hotelu. Nocleg w Stambule.
Uwaga: kobiety powinny zabrać ze sobą chustę na głowę i ramiona podczas zwiedzania miejsc kultu religijnego, takich jak Błękitny Meczet i Meczet Hagia Sophia. Panowie długie spodnie.

Dzień 3 – rejs po Bosforze w Stambule i lot do Izmiru / Kusadasi
(Śniadanie, obiad i kolacja w cenie)
Po śniadaniu zapraszamy na BOSPORUS BY BOAT; tradycyjna wycieczka statkiem wzdłuż drogi wodnej oddzielającej Europę od Azji. Brzeg wyłożony starymi drewnianymi willami, pałacami z marmuru, fortecami i małymi wioskami rybackimi. Podczas wycieczki zobaczysz wspaniałe zabytki następujących atrakcji ze swojej łodzi. Zobacz Pałac Dolmabahce, a dalej parki i cesarskie pawilony Pałacu Yildiz. Na przybrzeżnym skraju tego parku znajduje się Pałac Ciragan, 300 metrów jego marmurowej fasady wychodzi na brzeg. W Ortakoy w każdą niedzielę gromadzą się różni artyści, aby wystawiać swoje prace wzdłuż ulicy. Ortakoy to symbol tolerancji z kościołem, meczetem i synagogą istniejącymi obok siebie od wieków. TWIERDZA RUMELI (widok z łodzi), zbudowana przez Mehmeta Zdobywcę w 1452 roku przed podbojem Stambułu, została ukończona w zaledwie cztery miesiące, aby kontrolować i chronić niesławne przejście przez Bosfor. Jest to jedno z najpiękniejszych dzieł architektury militarnej na świecie. PAŁAC BEYLERBEYI (widok z łodzi), to letnia rezydencja sułtanów osmańskich, z oryginalnymi antycznymi meblami i wspaniałymi ogrodami z Haremem po azjatyckiej stronie Stambułu. Przerwa na lunch w tureckiej restauracji. Po obiedzie zabierzemy Cię na GRAND SPICE BAZAAR, w którym panuje wyjątkowa atmosfera i rozsądne ceny na zakupy. Po wycieczce przejazd na lotnisko w Stambule na lot krajowy do Izmiru. Transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu w Kusadasi. Kolacja i nocleg w Kusadasi.

Dzień 4 – Kusadasi – wycieczka do Efezu – turecka wioska Sirince
(Śniadanie, obiad i kolacja w cenie)
Po śniadaniu między 08:30 wyjazd z hotelu z przewodnikiem, zwiedzanie Efezu, jednego z najlepiej zachowanych starożytnych miejsc na świecie, zwiedzanie Świątyni Artemidy, ulicy Curetes, słynnych łaźni rzymskich, Biblioteki Celsusa i Wielkiego Teatru . Przerwa obiadowa około 13:00. Po obiedzie odwiedzimy
ośrodek, który nadal pielęgnuje jedną z najstarszych sztuk Turcji: tkanie dywanów. Wycieczka po tureckiej wiosce Sirince. Zbudowanej w stylu budowlanym należącym do anatolijskich Greków. Wszystkie domy na zboczu są oryginalne, pomalowane na biało. Sirince Village ma również fantastyczną reputację, jeśli chodzi o produkcję jednych z najlepszych win w Turcji – zwłaszcza win owocowych. Wieczorem sprawdzisz swoją wiedzę na temat produkcji wina owocowego. Po drodze odwiedzimy jedno ze słynnych centrów produkcji skóry w regionie, gdzie będziesz miał okazję zakupów w cenach fabrycznych. Nocleg w Kusadasi.

Dzień 5 – Kusadasi – wycieczka do Pamukkale
(Śniadanie, obiad i kolacja w cenie)
Wyj
azd o godz.08:00. Po przyjeździe do Pamukkale mamy przerwę na lunch do 13:30. Następnie odwiedzimy wapienne tarasy Pamukkale (bawełniany zamek) i ruiny Hierapolis, a następnie obejdziemy to zjawisko naturalne i będziemy mieli możliwość kąpieli w wodach naturalnych źródeł. Denizli/Pamukkale oznacza po turecku wybrzeże i znajduje się nad rzeką Buyuk Menderes. Jest to rozwijające się miasto przemysłowe, znane z przemysłu tekstylnego i sklepów outletowych. Odwiedzisz jedną ze słynnych fabryk tekstylnych w Pamukkale. Ta wycieczka zakończy się około 18:30, powrót do hotelu. Nocleg w Kusadasi.
OPCJONALNIE – PARALOTNIARSTWO W TANDEMIE: Po wycieczce do Pamukkale polecamy opcjonalną wycieczkę paralotnią Pamukkale. Spraw, aby Twoja Pamukkale Tour była niezapomniana, biorąc udział w Pamukkale Tandem Paragliding Tour. Ciesz się lotem nad oszałamiającą i niesławną Białą Górą w Pamukkale i obserwuj spektakularne widoki na atrakcje tego wyjątkowego obszaru. Tandemowe paralotniarstwo w Pamukkale to idealna alternatywa dla tych, którzy chcą przeżyć chwile podekscytowania. Zatrzymamy się w hotelu termalnym, który ma najpiękniejszą naturalną ciepłą wodę w Pamukkale, a Ty będziesz mógł korzystać z gorącego basenu termalnego w hotelu.

Dzień 6 – Kusadasi – Izmir do Nevsehir / lotnisko Kayseri w Kapadocji
(Śniadanie i kolacja w cenie)
Po śniadaniu wyruszamy na lotnisko Izmir na nasz lot krajowy do Kapadocji. Transfer z lotniska Kayseri do hotelu. Resztę dnia możesz poświęcić na zwiedzanie Kapadocji.
OPCJONALN
E IMPREZY TURCJI W KAPADOCII: Wieczorem o 19:30 mamy Opcjonalną wycieczkę, aby cieszyć się tureckimi pokazami nocnymi, które tradycje przetrwały od Imperium Osmańskiego do dnia dzisiejszego. Świetna zabawa w prawdziwych jaskiniach, z bogatym anatolijskim jadłospisem, nielimitowanymi lokalnymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, pokazem tańca brzucha, pokazem tureckiego folkloru, występem DJ-ów i ciepłą obsługą Anatolian Hospitality. Nocleg w Kapadocji.
Uwaga: Jeśli chcesz
przeżyć niesamowitą przygodę Cappadocia Hot Air Ballooning na jutro, skontaktuj się ze swoim przewodnikiem i zarejestruj się, ponieważ odbędzie się to wcześnie rano.

Dzień 7 – Podziemne miasto i skansen Goreme
(Śniadanie, obiad i kolacja w cenie)
Na przelot balonem w najpiękniejszej i najbardziej wyjątkowej części świata odbierzemy Cię z hotelu o 05:30. rano przed wschodem słońca. Będziemy oglądać wschód słońca nad tymi wspaniałymi baśniowymi kominami i dolinami, które zachwycają swoją wspaniałością. Po odbyciu lotu za około 1 godzinę będziemy świętować nasze doświadczenie z szampanem, kiedy wylądujemy i odbierzemy nasz certyfikat lotu. Następnie wrócimy do naszego hotelu i zjemy śniadanie.
Po śniadaniu o 09:30 wyjazd na wycieczkę po Kapadocji. Zawieziemy Cię do Podziemnego Miasta Ozkonak, jednego z najlepiej zachowanych podziemnych miast w Kapadocji. Po wycieczce po podziemnym mieście odwiedzasz skansen Goreme, serce Kapadocji. Skansen Goreme słynie z fresków z X wieku opisujących życie Jezusa Chrystusa i mnichów. Następny przystanek to Cavusin, czyli opuszczona wioska ze starymi jaskiniowymi greckimi domami. Po Cavusin
zapraszamy do restauracji w Avanos na lunch, po którym odwiedzimy warsztat garncarski, aby zobaczyć, jak powstaje lokalna ceramika. Następnie Love Valley Cappadocia to ukryta dolina z malowniczymi formacjami. Pomimo podobieństwa do męskiego kaptura, te niesamowite formacje skalne są dalekie od wytworzenia przez człowieka. Następny przystanek to Devrent Valley, zwana też Imagination Valley, gdzie można zobaczyć naturalne formacje skalne przypominające zwierzęta. Ostatni przystanek to Trzy piękności, trzy piękne bajkowe kominy z kapeluszami, które są symbolem Kapadocji. Ta wycieczka zakończy się około godziny 18.00, powrót do hotelu. Nocleg w Kapadocji.

Dzień 8 – Powrót do Stambułu – koniec wycieczki
(Śniadanie w cenie)
Po śniadaniu czas wolny w Kapadocji.
Transfer na lotnisko Kayseri na krajowy lot do Stambułu, skąd wracamy do domu.

Cena zawiera:
– Wszystkie usługi wymienione w programie podróży,
– 2 noce w hotelu w Stambule,
– 3 noce w hotelu w Kusadasi,
– 2 noce w Kapadocji,
– 7 śniadań w formie bufetu,
– 5 obiadów,
– 5 kolacji,
– Wycieczka z przewodnikiem po Stambule,
– Rejs po Bosforze z przewodnikiem po Stambule,
– Wycieczka z przewodnikiem po Efezie i wiosce Sirince,
– Wycieczka z przewodnikiem po Pamukkale,
– Wycieczka z przewodnikiem po Kapadocji z podziemnym miastem i skansenem Goreme,
– Wszystkie opłaty za wstęp
y wymienione w programie, 
– Transport w pełni klimatyzowanym autokarem dla niepalących,
– Profesjonalni anglojęzyczni przewodnicy wycieczek
(możliwa obsługa po polsku na zapytanie i potwierdzenie)

Cena za pakiet na osobę w Euro z zakwaterowaniem:
w pokoju 3 osobowym – 439,00 €
w pokoju 2 osobowym – 469,00 €
w pokoju 1 osobowym – 659,00 €

GWARANTOWANE TERMINY WYJAZDÓW: Zapytaj o wolne miejsca
Kwiecień 2022: 1, 15, 29,
Maj 2022: 13,
Czerwiec: 10, 24,
Lipiec 2022: 8, 22,
Sierpień 2022: 19,
Wrzesień: 2, 16, 30.

Zakwaterowanie:
Istambuł – 4 Star Ramada Hotel & Suite Golden Horn
Kusadasi – 5 Star Suhan 360 Hotel
Kapadocja –
Special Class A Elpuente Cave Hotel
PS: Jeśli hotele nie bę dostępne w momencie rezerwacji, gwarantujemy podobny hotel w tej samej kategorii. Jeśli wolisz wskazany hotel, może to wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Cena nie zawiera: 
• Loty międzynarodowe –
oferujemy przeloty z Warszawy lub Berlina (ceny ok. 400 Euro/os uzależnione od terminu i daty rezerwacji oraz opcji bagażu)
• Opcjonaln
e wycieczki fakultatywne – proponujemy: 1. wieczór turecki z kolacją, programem i tańcami podczas rejsu po Bosforze w Istambule, 2. lot paralotnią nad Pamukkale oraz 3. przelot balonem w Kapadocji (atrakcja – „musisz to przeżyć”)
• Ubezpieczenie –
proponujemy rozmaite warianty KL, NNW, OC, od Kosztów Rezygnacji włącznie z ryzykiem zachorowania na COVID i kwarantanny.
Wydatki o charakterze osobistym, takie jak napoje alkoholowe, zimne napoje, zakupy
• Wszelkie inne wydatki, które nie są wymienione w
programie
• lot krajowy ze Stambułu do Izmiru
• lot krajowy z Izmiru do Kayseri/Nevsehir
• lot krajowy z Kapadocji do Stambułu
Uwaga: cena lotu krajowego dla dorosłych podróżnych wynosi około: 40,00 euro w jedną stronę.
• składka na TFG i TFP

Prosimy o składanie zapytań poprzez poniższy formularz kontaktowy, mailowo, lub telefonicznie.

Mail: biuro@grelandtour.com.pl
Telefony: 91 434 51 35, 881 345 135, 501188673